GeForce Now, CES’te yapılan güncellemelerle daha da iyi bir hale geliyor

Oyun dünyasında bulut üzerinden yüksek kaliteli, üst düzey AAA video oyunları sunmak giderek büyüyen bir iş haline geliyor ve sunulan hizmetlerin kalitesi büyük farklılıklar gösteriyor. GeForce Now, mevcut seçenekler arasında en iyilerden biri olarak öne çıkıyor – hizmet tam kapasiteyle çalıştığında, bu gerçekten sihir gibi hissettiriyor. CES’ten gelen harika haberlerle bu hizmet biraz daha iyileşiyor. Nvidia, 2024 Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) geniş kapsamlı bir sunum yaparak, oyun akışı alanına olan bağlılığını yeniden teyit etti – GeForce Now hizmetine yönelik genişlemeler ve yeni özelliklerle.

Başlangıç olarak, daha fazla ülke GeForce Now’a daha rahat ve yüksek kalitede erişebilecek. Polonya, Şili ve Tayland’ı desteklemek için yeni veri merkezleri açılıyor, Japonya ise hizmetin ‘Ultimate’ versiyonunu açan yeni sunuculara erişim kazanıyor. Bu sunucularda, güçlü RTX 4080 grafik kartlarıyla donatılmış sunucu makinelerinden oyunlarınızı akış yapabiliyorsunuz.

Ayrıca, hizmet Android cihazlara 1440p akışları desteklemeye başlayacak, Nvidia’nın gecikme azaltıcı Reflex yazılımı için Now desteği iyileştirilecek ve gecikmeyi ve takılmayı azaltmaya yardımcı olacak bulut tabanlı G-Sync teknolojisi sunulacak. Ancak daha ilgi çekici olan, hizmeti kullanmanın yeni bir yolu – GeForce Now ‘Günübirlik Geçiş’. Şu anda, GeForce Now’ı sadece aylık, tekrar eden bir abonelikle oynayabilirsiniz. Ancak bu yakında değişiyor – Nvidia, hizmet için ‘Günübirlik Geçiş’ sunuyor.

GeForce Now, CES’te yapılan güncellemelerle daha da iyi bir hale geliyor

Bu fikrin arkasındaki mantık oldukça basit. Nvidia, pahalı ve güçlü grafik kartları gibi ürünlerle en hardcore oyunculara hizmet vermeye alışkın. Şirket, bu insanların oyun akışına ilgi duymadığını veya en azından her zaman ilgi duymadığını biliyor. Günübirlik Geçiş, kısmen bu insanlara hizmet etmeyi amaçlıyor.

Diyelim ki tatilde veya iş gezisindeysiniz ve zaten başladığınız bir oyunu oynamaya devam etmek istiyorsunuz veya tercih ettiğiniz servis oyunundaki günlük görevlerinizi tamamlamak istiyorsunuz. Artık teorik olarak düşük güçlü bir dizüstü bilgisayarla veya hatta telefonunuzla bir günlük GeForce Now geçişiyle bunu yapabilirsiniz. Ayrıca, GeForce Now hizmetindeki herhangi bir oyunu denemek için geçişi kullanabilirsiniz – bir tür demo geçişi gibi.

Günübirlik Geçiş iki formda gelecek. Premium sunuculara öncelikli erişim sağlayan ve 1080p ile 60fps akış sunan Priority Pass 4 dolara, 4K ve 120fps akış sağlayan ve RTX 4080 donanımlı Ultimate ise 8 dolara mal olacak.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, sürekli Öncelikli Erişim altı ay boyunca 50 dolar ve Ultimate için de 100 dolar. Tabii ki, düzenli abonelik daha iyi bir değer – ama ailenizi ziyaret ederken veya benzer bir durumda sadece bir veya iki günlük erişim istiyorsanız, Günübirlik Geçiş kesinlikle düşünülmeye değer.

Aslında kendimi bu tür bir şeyin hedef kitlesi olarak görüyorum. Seyahat ederken oyunları yanımda götürmeyi seviyorum, ancak bu genellikle görsel olarak kısıtlı sürümleri taşınabilir bir cihazda oynamak veya ağır bir RTX dizüstü bilgisayar taşımak anlamına geliyordu. Bu, ideal bir alternatif – ve GeForce Now, Steam Deck ile birleştiğinde de hiç de yavaş değil.

Bu tür şeylerle ilgili ana sorun, ölçeklendirme – oyuncuların sunucuya girmek için sıra beklemek zorunda kalmamalarını sağlamak gibi. Özellikle bu tür bir teklif, kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişletirse. Kağıt üzerinde bir söz olarak, bu heyecan verici bir gelişme – ve oyun dünyasının en iyi akış hizmetinin başarısına bir başka tüy ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx