Kadir İnanır, Kızıl Goncalar’a verilen RTÜK yasağıyla ilgili konuştu: “Onlar ticari unsurlardır. Bilerek yapıldı hepsi”

Dizi seyretmediğini belirten ve ”En iyilerini seyrettim. O kadar uzun zamanım yok. Oturacağım da altı saat dizi seyredeceğim. Kafamı başka şeylerle doldurmaya çalışıyorum, düşünerek ve okuyarak.” diyen İnanır yeni popüler diziler hakkında da konuştu.

‘Son zamanlarda muhafazakâr yaşam tarzını ekrana taşıyan diziler çok tartışılıyor. Seküler karakterlerle muhafazakâr karakterleri buluşturan senaryolar çok revaçta. Samimi buluyor musunuz o dizilerdeki kurguları?” sorusuna ünlü isim ”Çok tuttu denilen diziler neye hizmet ediyor? Hangisini alkışlıyor? Beraber yaşamayı mı alkışlıyor, yoksa kendine ait mahallelerin güzelliklerini mi sunmaya çalışıyor? Elbette hepsi bizim insanlarımız, kimse Japonya’dan gelmedi. Ama tarikatlara hizmet eden bir sürü baskı haline gelmiş anlatıları var. Onları şirin gösteren.”

Ekrana geldiği ilk bölümüyle tartışmalata neden olan Kızıl Goncalar’ın yapımcısı Faruk Turgut’a ve senaryo ekibine fikirlerini söylediğini belirten Kadir İnanır RTÜK yasağıyla ilgili ise ”Onlar ticari unsurlardır. Bilerek yapıldı hepsi. Mesela Faruk’a ben bizim Tarık Çelenk’i önerdim ve çalıştırdım onları. O konuda çok uzmandır Tarık Çelenk. O dizi tamamen ticari. Show business. Biraz daha kızılsa da… Biraz daha bağırsalar da. Böyle bakılıyor. Şimdi önümüzde seçimler var, seçimler olmasa onu çoktan kaldırmışlardı.” dedi.

”O zaman Faruk Turgut, olaya “Gittiği yer kadar gider” diye mi bakıyor?” sorusunu ise ”Ya çok mutlu Faruk Turgut, “Ne güzel işim konuşuluyor” diye bakıyor.” şeklinde yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx