Doğa Rutkay: Urla’ya tanınmış kişi şımarıklığı ile gelmedim

İstanbul’u terk edip İzmir’in Urla ilçesine taşınan Doğa Rutkay yeni evinin kapılarını Sibel Arna’nın YouTube programı ‘Ne Olursan Ol Rahat Ol’ için açtı.

Rutkay, İstanbul’u nasıl terk etme kararı aldığını şu sözlerle anlattı:

“Burayı 2021’de almıştık, inşaat süresi vardı. Zatan Alçatı’da Kerimcan’la çok zamanımız geçti. Ege’yi de çok seviyorduk. Bir şekilde insan bağlanıyor buraya. Sonra ‘Neden bir yedek planımız olmasın’ diye düşünüyorduk. Ev tamamlanınca da çocukların da okul döneminin başlamasına denk geldi. İstanbul’da herhangi bir okula alışmadan acaba ‘doğada, hayvanların, çiçeklerin olduğu bir yerde mi yaşasak’ dedik.”

“İSTANBUL’DAKİ EVİ KAPATTIK”

“Kerimcan’ı ikna etmem uzun sürdü. Bir deneyelim falan derken 8-9 ay oldu buraya yerleşeli. Kerimcan’a bazen ‘İstanbul’da olmak ister misin?’ diye soruyorum o da ‘Yok, yok tamam çok alıştım’ diyor. Haftanın üç günü zaten İstanbul’a gidiyoruz, ‘Güldür Güldür Show’ devam ediyor. Oradaki evi de kapattık, İstanbul’a otelde ve kısa süreli kiralanan evde kalıyoruz.”

“Çocuklar Urla’da okula başladı. Buradaki oteller butik, mesafeler kısa, trafik derdin yok. Her taraf doğa, deniz, hayvan… Sebze meyvemizi gidip buradaki çiftçilerden alıyoruz. Çocuklarımız beş yaşında, farklı şeyler yaşasın istedik. Benim baba tarafım zaten burada Çeşme-Dalyan’da… Bir sürü arkadaşımız da var yalnızlık çekmedik. İstanbul, İzmir, Ankara’dan başka yerlerden de çok dostumuz buraya taşındı.”

“YEDİKLERİMDEN KEYİF ALIYORUM “

“Uyandığımda kendimi burada çok iyi hissediyorum. O Endişeler az. İnsanlar kibar, herkes birbirine yardım ediyor, yediklerimden keyif alıyorum. Yaşayanlar da bana ‘Ne olur buranın reklamını yapmayın, ne olur Urla’mızı tanıtmayın’ diyorlar. Ben de onlara ‘Buraya saygı duyarak geldim, tanınmış kişi şımarıklığı ile gelmedim, sizden olmak için geldim’ dedim. İnsanlara ve çocuklara karşı inanılmaz bir saygı var.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*