Arkadaşlarınızla derin bir bağınız olduğunu gösteren 7 işaret

Gerçek bir arkadaş, yıllarca görüşmeseniz bile sanki hiç ayrılmamış gibi davranabildiğiniz kişidir çünkü aranızda çok güzel ve nadir bulunan bir bağ bulunur. İşte sizin de arkadaşınızla bu bağa sahip olduğunuzu anlayabileceğiniz işaretler…

1. Onu olduğu gibi kabul edersiniz ve bu kabulleniş çift taraflıdır. Birbirinizi olumlu ve olumsuz her yönüyle kabul etmeniz bağınızı kuvvetlendirir.

2. Birbirinizin ihtiyaçlarına her zaman cevap olursunuz. Gerektiğinde ağlayacak bir omuz, gerektiğinizde mutluluğunuzu paylaşacak bir sarılma oldukça mühimdir.

3. Birbirinize bağlılığınızı artıran bir diğer unsur da güven duygusudur. Karşılıklı güven, sır saklamadan ve savunmaya geçmeden şeffaf bir ilişki sağlar.

4. Birbirinize her koşulda sadık olursunuz. Arkadaşınız haksızlığa uğradığında onu savunmaya dünden hazırsınızdır.

5. Dürüstlük, gerçek bir arkadaşlık için mutlaka olması gereken bir unsurdur. Arkadaşınızın duygularını incitme riski olsa bile doğruları söyleyebilmek her ilişkide kolay değildir.

6. Birbirinize her zaman destek çıkarsınız. Her zaman aynı görüşte olmasanız veya onu dinlerken sıkılsanız bile hep yanında olmayı tercih ediyorsunuz.

7. Sınırlarınız konusunda açıkça konuşabilmek, her ilişkide önemlidir. Sizi tanıyan gerçek bir arkadaş bu sınırları bilir ve sizi test etmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir