Apple, Çevre Duyarlılığıyla PETA 2023 Yılın Şirketi Seçildi

Apple, bu yılın başlarında iPhone 15 serisi ve Apple Watch için deri yerine yeni bir malzeme olan FineWoven aksesuarlarını duyurdu. Şirket böylece çevreyi karbon ayak izlerinden korumayı hedeflediklerini açıklamıştı. Bu hamle ile Apple, PETA tarafından 2023 Yılın Şirketi olarak seçildi.

Açılımı “Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler” olan hayvan hakları organizasyonu PETA, çevreyi koruma çabalarından dolayı Apple’ı 2023’te Yılın Şirketi seçti. Kuruluş duyuruyu bir blog gönderisinde paylaşarak Apple’ın bu yıl çevre için gösterdiği çabaları vurguladı.

Müşteriler, iPhone ve Apple Watch’a yönelik yeni FineWoven kılıfları ve aksesuarları hakkında karışık düşüncelere sahip olsa da şirketin çevreye zarar vermeyen bir malzemeye geçmesi oldukça mantıklı. PETA, Apple’ın deri aksesuarlardan geçiş yaparak “sayısız hayvanı bağışlayacağını ve iklim felaketinin hafifletilmesine yardımcı olacağını” belirtiyor. Kuruluş ayrıca şirketin çevre ve hayvan dostu olması nedeniyle müşterilerin satın alma konusunda kendilerini iyi hissetmelerine olanak tanıdığını da vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir