Alman yargısı borcu affetmedi: Demirören’e iflas kararı

Türkiye’de, Ziraat Bankası’ndan aldığı milyonlarca dolarlık kredi borcunu yapılandırdıktan sonra taksitlerini de ödemediği iddiasıyla bir kez daha gündeme gelen Demirörenler’in Almanya’daki gayrimenkul şirketi hakkında 240 milyon euro kredi borcu sebebiyle geçici iflas kararı verildi.

Gazete Duvar’da Bahadır Özgür imzası ile yer alan habere göre Demirören ailesi, Almanya’da aldığı krediyi ödemeyince mahkemelik oldu. Gayrimenkul şirketi hakkında iflas kararı verildi. Kararın nedeni, Tayfun Demirören’in Berlin’de 2014’te kurduğu Mikare Real Estate’in, 2020’de aldığı 240 milyon Euro krediyi ödememesi. Bakın biz de milyon dolarlık borcunu ödemediği halde kılına dokunulmayan yandaş, asgari düzeyde hukukla karşılaşınca başına neler geliyor.

Alman Bankası’ndan Demirören’e af yok! Ziraat Bankası’na olan milyonlarca dolarlık borcunu ödemeyen Demirörenler’in Almanya’daki gayrimenkul şirketi hakkında, 240 milyon Euro kredi borcu sebebiyle geçici iflas kararı verildi. Mahkeme şirketin mal varlığının yönetimini de görevlendirdiği bir avukata devretti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx