Xiaomi 12 Pro, sağlamlık testinde ikiye bölünen OnePlus 10 Pro karşısına çıktı

İddialı amiral gemisi akıllı telefon modellerinden OnePlus 10 Pro için yapılan sağlamlık testi kötü bitmişti. Aynı teste Xiaomi 12 Pro da girdi.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz OnePlus 10 Pro, geçtiğimiz haftalarda JerryRigEverything kanalının son konuğu olmuş, burada yer alan videoda telefon zorlu sağlamlık testine sokulmuştu. Bu testin sonucu ise kimsenin beklediği ya da tahmin edildiği gibi olmamıştı. Çünkü telefon bükülme testinde sınıfta kalmış ve gerçek anlamda ikiye bölünmüştü. Kanal bu sefer OnePlus 10 Pro ile aynı fiyata satıldığı için rakip olan Xiaomi 12 Pro özelinde bir sağlamlık testi videosu yayınladı. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz videoda Xiaomi’nin modeli bir sürpriz yaşatmadı. Şık tasarımlı cihaz bükülme testinden biraz esneme görmesine rağmen sorunsuz diyebileceğimiz seviyede geçmeyi başardı.

OnePlus 10 Pro’nun sonucu çok büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Çünkü bu bükülme testinden artık birçok orta seviye akıllı telefon dahi rahatlıkla geçebiliyor. Telefonun ikiye bölünmesinin arkasında tercih edilen kamera modülü bulunuyor. Çünkü OnePlus 10 Pro tam olarak yana uzayan büyük arka kamera modülünün altından kırılıyor ve kullanılmaz hale geliyor. Buna benzer bir tasarıma Xiaomi 12 Pro modelinde olmadığından çok ciddi yük altında dahi bir sorun yaşanmıyor.

Bu arada kaynaklara göre telefon mart ayının ortasında global pazarlara da giriş yapacak. Türkiye’de OnePlus 9 Pro’yu satan OnePlus Türkiye, önümüzdeki dönemde OnePlus 10 Pro’yu Türkiye’ye getirebilir ve 17 bin TL üstü bir fiyata pazara sunabilir. Bu arada önümüzdeki dönemde Xiaomi 12 Pro da Türkiye’de satılabilir. Ancak henüz bu konuda netlik kazanmış bilgiler bulunmuyor.

OnePlus 10 Pro ve Xiaomi 12 Pro testleri yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.