Van’ın ‘mavi bayraklı’ plajında yoğunluk: ‘Akdeniz kıyılarını aratmıyor’

‘Türkiye’nin en büyük gölü’ unvanına sahip Van Gölü, bilhassa havaların ısınması ile birlikte kent sakinlerinin yanı sıra turistlerin de uğrak noktalarından biri oldu. Denizden yüksekliği bin 700 metre, yüzölçümü 3 bin 713 kilometrekare, derinliği ise 500 metre olan Van Gölü, bilhassa gizli koyları ve doğal hoşlukları ile turistlerin ilgisini çekiyor.

‘Türkiye’nin göl kıyısındaki tek mavi bayraklı plajı’ Mollakasım Halk Plajı, hava sıcaklığının 30 dereceyi bulmasıyla dolup taştı. Yerli ve yabancı turistlerin de akın ettiği plajda, Akdeniz kıyılarını aratmayan imajlar oluştu.

‘AKDENİZ KIYILARINI ARATMIYOR’

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden tatil için Mollakasım Halk Plajı’na geldiğini belirten Nimet Uçar, “Burası, denize kıyısı olmadığı halde Türkiye’nin tek mavi bayraklı halk plajı. Çok hoş bir yer. Yöre beşerinin tatil yapabileceği pak bir plaj. Ağır bir kalabalık bulunuyor. Kalabalıktan ötürü plajdaki kamelyalar gelenlere yetmiyor. Mollakasım Halk Plajı, Akdeniz kıyılarını aratmıyor. Doğubayazıt’ta hava sıcaklığı bazen 40 dereceyi buluyor. Biz de serinlemek için buradaki plajı tercih ettik. Tatilimiz çok hoş geçiyor” dedi.

Eskişehir’den geldiğini tabir eden Nazlı Akşin de Mollakasım Halk Plajı’nın çok hoş ve pak olduğunu söyledi. Meryem Maral ise plajda hem yüzdüklerini hem de eğlendiklerini lisana getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.