Türkiye ve İran arasında bilim, sanayi, teknoloji ve inovasyon alanında iş birliği mutabakat zaptı imzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye ve İran arasında bilim, endüstri ve teknoloji alanlarında iş birliğini içeren mutabakat zaptı imzalandığını belirterek, “Bu anlaşmayla, bölgenin önemli ve iki güçlü ülkesi olarak Türkiye ve İran, barışçıl amaçlarla bilim, sanayi, teknoloji ve inovasyon alanlarında işbirliğini teşvik edecek ve destekleyecek” ifadesini kullandı.

Kacır, sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi başkanlığında gerçekleşen Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 8. Toplantısı’na ilişkin paylaşımda bulundu.

TIKLAYIN – Erdoğan: Yaptırımlar nedeniyle komşumuz İran’la ekonomik ve ticari ilişkilerimizi sonlandırmadık, sonlandırmayacağız

Bakan Kacır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İran Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcılığı arasında Bilimsel, Endüstriyel ve Teknolojik İşbirliği Mutabakat Zaptı’nı imzaladık. Bu anlaşmayla, bölgenin önemli ve iki güçlü ülkesi olarak Türkiye ve İran, barışçıl amaçlarla bilim, sanayi, teknoloji ve inovasyon alanlarında iş birliğini teşvik edecek ve destekleyecek.”

TIKLAYIN – Merkez Bankası Başkanı protokolde yer aldı: İran Cumhurbaşkanı Reisi, Hafize Gaye Erkan’ın elini sıkmadı

TIKLAYIN – Erdoğan ve Reisi bir arada: Türkiye ve İran, 10 yeni anlaşmaya imza attı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir