Toronto’da vahim taarruz: Metro istasyonunda rastgele seçtiği bayanı ateşe verdi

Kanada’da 33 yaşındaki bir adama, Toronto metro istasyonunda bir otobüste ateşe verdiği bayanın yaralarına yenik düşmesi üzerine cinayet davası açıldı.

Adının Nyima Dolma olduğu söylenen 28 yaşındaki bayan, 17 Haziran’da lokal saatle 12:30 sularında Kipling İstasyonu’ndaki bir Toronto Transit Komitesi (TTC) otobüsünde “rastgele bir saldırıda” ateşe verildi.

Sanık Tenzin Norbu hücumdan kısa mühlet sonra yakınlardaki bir bölgede gözaltına alındı.

İlk müdahale grupları yangını söndürmeyi başarsa da ağır yaralanan Dolma hastaneye kaldırıldı. Hastane 5 Temmuz’da mağdurun öldüğünü duyurdu.

Independent Türkçe’nin aktardığına nazaran, mahallî basında çıkan haberlerde, polisin zanlının büyük olasılıkla bayanın üzerine parlayıcı bir sıvı döküp onu ateşe verdiğini belirttiği geçiyor.

Polis teşkilatının pazartesi yaptığı açıklamaya nazaran, bayanın mevti sonrasında sanığa yöneltilen yasal suçlamalar cinayet teşebbüsü ve silahlı taarruzdan birinci derece cinayete yükseltildi.

Yetkililere nazaran “kurbanla saldırgan ortasında bir ilişki” yoktu.

“BU OLAY BİR TASA SEBEBİ”

Polis sözcüsü Alex Li akının akabinde yaptığı açıklamada, “Bu olay bir tasa sebebi, bilhassa de belirttiğimiz üzere rastgele bir atak olduğu için” dedi.

Dolma için açtığı GoFundMe sayfasını 6 Temmuz’da güncelleyen, kurbanın kız kardeşi Dawa Tsamchoe, gelen bağışların cenaze masraflarını karşılamak için kullanılacağını belirtti.

Tsamchoe yaptığı açıklamada, “Kız kardeşim diğerlerine hizmet eden bir hayat yaşadı ve birçok beşere baktı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.