TEKNOFEST Azerbaycan’da Hürkuş ile nefesleri kesecek

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 26-29 Mayıs tarihleri ortasında Azerbaycan’da Bakü Crystal Hall’de birinci sefer gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali  eser maketlerinin yer alacağı stantta sürpriz aktiviteler, tecrübe alanları ve oyunlar ile ziyaretçiler şirketi yakından tanıma fırsatı edinecek.

Mühendis Geliştirme Programı, staj imkânları ve Lift-Up ismiyle sürdürülen “Sanayii Odaklı Lisans Bitirme Projeleri” üzere meslek imkanlarının görüşüleceği alanlarda genç ziyaretçiler şirketin sunduğu fırsatlar konusunda bilgi sahibi olacak.

Hürkuş temel eğitim uçağı, şov uçuşu gerçekleştireceği Azerbaycan’a Hürkuş’un deneysel test pilotları ile birinci sefer uçarak ulaşacak.

Türkiye’nin birinci niyet helikopteri T625 Gökbey de sergilenecek

Nefes kesen uçuş şovlarının yer alacağı şenlikte, Türkiye’nin birinci ve tek özgün genel gaye helikopteri T625 Gökbey de statik alanda sergilenecek.

TEKNOFEST’in en ilgi çeken kısmı ise Türk Havacılık ve Uzay Sanayii standındaki Ulusal Muharip Uçak’ın VR takviyeli simülatörü olacak. Ziyaretçiler VR teknolojisi sayesinde 5’nci kuşak uçak ile uçuşu deneyimleyebilecek.

“TEKNOFEST’e katılacak olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz”

TEKNOFEST’e katılacak olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Savunma, havacılık ve uzay teknolojilerinde ulaştığımız muvaffakiyetleri dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile paylaşacağımız TEKNOFEST’e katılacak olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. İki devlet tek millet düsturu ile gerçekleştirdiğimiz yakın iş birliğimizin daha da perçinleneceği şenlikte mühendislerimizin özgün olarak geliştirdiği ve teknisyenlerimiz elinde hayat bulan Hürkuş eğitim uçağı pilotlarımız uçarak Azerbaycan’a gidecek ve bir şov uçuşu gerçekleştirerek ulu dostluğumuzu göklere taşıyacak. Havacılık tarihimizde yeni bir dönüm noktası olacak Ulusal Muharip Uçağımızın kokpitinin de deneyimlenebileceği şenliğin gerçekleşmesine katkı sunan tüm taraflara teşekkür ediyorum. İnşallah Azerbaycan’da, öz vatanımızda öz halkımızla buluşmayı diliyorum.” dedi.

Öte yandan; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve ömür döngüsü dayanak süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 640 bin metrekare kapalı alanda 12 bini aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.