Pınar Damar’ın ailesinin isyanı: ‘Gözaltına alınan M.A. ile onu aradık’

Bağcılar Mahmutbey Mahallesi’nde salı günü akşam saat 19.00 sıralarında ağaçlık alanda bulunan Pınar Damar’ın cansız vücudu Küçükçekmece Gasilhanesi’nden teslim alındı.

“KIZIM BAYRAMDA YANIMDAYDI, HİÇBİR SORUNU YOKTU”

Baba, bayan cinayetlerinin son bulması için davette bulundu.

Baba Mustafa Damar, “Bu canileri ortadan kaldırın. Bu katiller art kapıdan girip ön kapıdan çıkıyorlar. Bu canilerin idam edilmesi için kanun çıkartılsın. İdamı bütün halk istiyor. Ben iki gündür buradayım, çok fazla bayan cenazesi geldi buraya” dedi.

Bayramı kızıyla birlikte Antalya’da geçirdiğini belirten Damar, “Hiçbir sorunu yoktu. Şüphelendiğimiz kimse yok. Kardeşimin damadı için konuşulanlar, tez araştırıyorlar. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Basın ve devletle birlikte, bu işin peşini bırakmayacağız. Şayet devlet onun cezasını vermezse, idam ettirmiyorsa, biz kendimiz cezasını veririz. Halka da sesleniyorum, bu canileri ortadan kaldırın” diye konuştu.

“PAZARTESİ GÜNÜ 21.45’TE KENDİSİNE BİLDİRİ ATTIM, GÖRDÜ YANIT VERMEDİ”

Eniştesi Serdar Taşdemir ise Pınar’la en son geçtiğimiz pazar günü ailece görüştüklerini belirterek, “Antalya’dan tatilden geldi. Beni aradı ve yanına gittik, bana ve yeğenlerine ikram almıştı. Pazartesi günü 21.45’te Whatsapp’tan komik bir görüntü gönderdim. Görmüş lakin, yanıt vermemiş. Muhtemelen daha sonra telefonu kapandı. Sonraki gün eşim aradı, Pınar’ın kaybolduğunu söyledi. Çok sıcak kanlı biriydi, her gün beni arardı. Türel olarak biz davanın peşine düşeceğiz. Polis teşkilatına güveniyoruz. İnşallah adalet yerini bulur” diye konuştu.

“GÖZALTINA ALINAN M.A.’YLA BİRLİKTE PINAR’I ARADIK”

Enişte Taşdemir, gözaltına alınan kuzeninin eşi M.A. ile ilgili şunları söyledi;

“Akşam benimle birlikte Pınar’ı aradı. Pınar’ın 3 ay evvel bir köpeği ölmüştü. Bazen köpeğinin mezarına giderdi. Ablası mezara bakmamız gerektiğini söyleyince, sanki orada mı diye bakmaya gittik. Mezarın yerini M.A. biliyordu. Numarasını eşimden aldım. Nerde olduğunu sordum, kafede Pınar’ı aradığını söyledi. Sonra köpeğinin mezarına gittik, yerini M.A. biliyordu. Hiç aklımdan o denli bir şey gelmezdi. En son aklıma gelecek kişi oydu. Ben M.A.’yı daha evvel bir sefer gördüm” dedi. Pınar Damar’ın teyzesinin eşi Nevzat Taşin ise, “Bir çocuk büyütmek kolay değil. Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor. Müebbet cezası alsa bile, bir biçimde dışarı çıkıyor. Artık caydırıcı kanunlar çıksın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.