Parkta bulduğu yaralı karga ile muhabbeti görenleri şaşırtıyor

Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde oturan ve Ağlı Belediyesinde çalışan Ahmet Kılınç, 3 ay evvel parkta dolaştığı sırada yaralı halde bulduğu kargayı tedavi ettirdikten sonra sahiplendi.

Torunlarının teklifiyle parmağının olmaması sebebiyle “Gazi” ismini verdiği ve 3 aydır her gün aralıksız kargayı besleyip bakımlarını yapan Ahmet Kılınç, kendisine sevgiyle bağlanan ve yanı başından ayrılmayan ‘Gazi’ye adeta “bebek” üzere bakıyor.

Güne birlikte başlayan, mahallede bir arada dolaşan parkta birlikte vakit geçiren ikilinin bu durumu ilçe sakinlerinin dikkatinden kaçmıyor.

Ağlı’da kimi vakit yürüyerek kimi vakit da otomobille dolaşan ikilinin dostluğunu görenler fotoğraf ve görüntü çekiyor.

Gazi ismini verdiği karga ile olan dostluklarının 3 aydır devam ettiğini söyleyen Ağlı Belediyesi çalışanı Ahmet Kılınç, “Bundan 3 ay evvel parka geldiğimde yerde karganın parmağını kopuk üzere gördüm. Ben bunu çabucak veteriner tabibe getirdim. Orada tedavisini yaptırdım. Tedavisi tamamlandıktan sonra tabiata salıverdik. Ancak karga bilakis tekrar benim yanıma geldi. Ondan sonra ben karganın karnını doyurmaya suyunu vermeye başladım. Karga ile dostluğumuz bu halde başladı ve 3 aydır da devam ediyor. Her gün parka gelirim yemeğini veririm, karnını doyururum, suyunu veririm, sonra masraf biraz dolaşıp tekrar yanıma gelir. Artık karga, ilçemizin sembolü olmaya başladı. Bizler onu sevdik, 3 aydır dostluğumuz bu biçimde devam ediyor. Natürel ki kargayı bu halde duyunca Ağlı Belediye Liderimiz Şahin Çolak, hayvanlar konusunda çok hassas olduğu için mutlu kaldı ve bizlere takviye olmaya başladı. Akabinde belediye başkanımızda bizlere talimat verdi, bana dedi ki: ‘sen artık bundan sorumlu oldun, sen bunun bakımını üstlen’ dedi. Bizimde karga ile olan dostluğumuz 3 aydır bu halde devam ediyor” dedi.

Gazi’nin yanında olmadığı vakit özlediğini belirten Kılınç, “Yanımda olmadığı vakit özlüyorum. Geceleri bile güya benden bir kesimmiş üzere dostumu özlüyorum. Sabah kalktığımda birinci işim parka gelmek oluyor. Benim sesimi mi alır, artık nasıl anlıyorsa çabucak uçar yanıma gelir. Yemeğini yer, suyunu içer ondan sonra dolaşmaya çıkar, uçuşunu yapar. 3 aydır dostluğumuz bu formda devam ediyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.