Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu, FETÖ kampanyasına alet oldu

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında partililere ve halka seslenerek, saat 22.00’de bir görüntü yayınlayacağını duyurmuştu.

Beklenen paylaşımı yaptı

Beklenen görüntüyü yayınlayan Kılıçdaroğlu, yeniden siyasetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nefreti üzerinden dillendirdi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ABD’de kurulan bir vakıf üzerinden suçlamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları, ABD’de açık bilgiydi

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’den vakıflar üzerinden ‘gizli’ bir halde Amerika’ya para kaçırıldığını tez etti. Lakin CHP Lideri’nin paylaştığı evraklar, ABD Adalet Bakanlığı tarafından herkese açık bilgiler.

Ömer Çelik: “Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor”

Kılıçdaroğlu’nun bu telaffuzları üzerine haber kanallarında canlı yayına bağlanan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, FETÖ ağzıyla gündeme sokulan iftira kampanyasının zamanlanmasına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Ortaya attığı iftiralar FETÖ kampanyasıdır. Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. AK Parti hukuksal teşebbüslerde bulunacak. Kılıçdaroğlu herkesi suçluyor ve demokrasiyi amaç alıyor. Söylediği tek şey iftira atmak. Doküman açıklayacağım diyor açıklayamıyor. Örnek verir verdiği örnekler gerçek değildir.”

“Yanıldığı mevzuların haddi hesabı yok”

“Türkiye ne vakit atağa kalksa ülke içinde kırılganlık oluşturmaya çalışıyor. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına prestij edilmemesi gerekiyor. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Yanıldığı mevzuların haddi hesabı yok. En dikkat cazip konu ise Cumhurbaşkanını açık bir biçimde tehdit etmek. FETÖ’cüler kendisine zımnî evrak diye vermişlerdir.”


“Aile kavramına ve Cumhurbaşkanlığına saygısızlık”

“Aile kavramına ve Cumhurbaşkanlığına hürmetten kaçmaktadır. Vesayetin iradesi altında olduğunu bir keza daha ortaya koydu. Siyasi aklın varsa konuş bak biz sana nasıl karşılıklar veriyoruz.

Devletin kuruluşlarını fonksiyonsuz hale getirmek istiyorlar. Koskoca partileri böylesine bir iftira kampanyasının kesimi haline getirmeye çalışıyorlar.”

“Ölümü göze almış bir Cumhurbaşkanına ahlaksızlık”

“Burada açık kurumlar üzerinde iftira atarak kaçacak demek ahlaksızlıktır. FETÖ’nün darbe teşebbüsünden kaçmamış mevti göze almış bir Cumhurbaşkanına bu iftirayı yapmak ahlaksızlıktır. Aile kavramını bu biçimde sistematik bir halde amaca koyması karşısında Türkiye’de ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken karşılığı verecektir. Sonra bize niçin bu lisanı kullanıyorsunuz demesinler. Şayet biz gerekeni yapmazsak işimizi yapmamış oluruz.”

“FETÖ’cüler, ABD’de vatandaşımıza sahip çıkan kuruluşlardan rahatsız”

“Hukuki arkadaşlarımız bunları inceliyorlar. Diyor ki “Vakıf kurduruyorlar, neden ABD. ABD’ye kaçmak istiyorlar” diyor. FETÖ’cüler sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden inanılmaz derecede rahatsız oluyorlar. Buradaki kod budur. “Niçin bunları kurduruyorsunuz” diyor. Buradaki soru şudur: Vatandaşlarımıza sahip çıkan yapılardan FETÖ’nün rahatsız olduğunu biliyoruz. Bu kurumlardan Kılıçdaroğlu, kim ve kimler ismine rahatsız olmaktadır? Biz demokratik adap içerisinde, hukuk dairesinde bu çabayı vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez. Öğrencilere sahip çıkan vakıfları terör örgütü üzere kimse gösteremez. Biz buradaki çaba konusunda tecrübeliyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.