Mecnun Otyakmaz: Bütün Sivas halkına armağan olsun

Ziraat Türkiye Kupası Finalinde Yukatel Kayserispor’u olağan müddeti 1-1 biten müsabakada uzatma kısmında bulduğu gollerle 3-2 mağlup eden Demir Küme Sivasspor’da lider Mecnun Otyakmaz, müsabakanın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kupayı müzelerine götürdükleri için çok keyifli olduğunu belirten Otyakmaz, “Tarihimizde birinci kere final oynayıp kupayı kazanmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Kayserispor’u tebrik ediyoruz çok şiddetli bir dönemden geçtiler. Çok kıymetli ekipleri eleyerek karşımıza çıktılar. Centilmenliklerinden ötürü Berna lidere ve idaresine çok teşekkür ediyorum. Bugün üstün oynayan, maçı forse eden ve kazanan bir Sivasspor vardı. Teknik heyeti ve futbolcularımızı kutluyorum. Bütün Sivas halkına armağan olsun” diye konuştu.

“ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEK, İNANILMAZ BİR GURUR VE ONUR”

Türkiye Kupası’nı kazanarak Avrupa Ligi Play-Off tipinde çaba etme hakkı kazandıklarını aktaran Otyakmaz, “Art arda 3’üncü sefer Avrupa’ya gitme hakkı kazandık. Ülkemizi temsil etmek, inanılmaz bir gurur ve onur. Geçen yıl, Konferans Ligi’nin Play-Off basamağında elenmiştik. Artık Play-Off cinsiyle başlayacağız. İnşallah UEFA Avrupa Ligi kümelerine kalır ondan sonra yolumuza devam ederiz. Tahminen sonrasında Avrupa Konferans Ligi olur. Bu bizim için gurur verici. Başkanlığım müddetinde 8 sefer Avrupa’ya gitme hakkı elde ettik. Bir adedinde gidemedik. Bir adedinde Play-Off’un azizliğine uğradık. 6’ncı kere ülkemizi temsil edeceğiz. Nitekim büyük bir gurur. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” sözlerini kullandı.

“BU MAÇI ALMASAK SAHİDEN DÜŞÜNCELİ BİR SÜREÇ BİZİ BEKLİYORDU”

Yaz aylarında güçlü bir grup yaratmak için çok çalışacaklarını belirten Otyakmaz, “Her şey bu kupayı alıp almamamızla ilgiliydi. Sivasspor’un kritik bir dönemeciydi bu maç. Bu maçı almasak nitekim sorunlu bir süreç bizi bekliyordu. Artık önümüz biraz daha aydınlık. Bu yaz herkes denize giderken biz çalışarak geçireceğiz ve ülkemizi en güzel temsil edecek ekibi oluşturacağımızı düşünüyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.