Kazada yaralanan Dilara 145 gündür ömür gayreti veriyor, ehliyetsiz şoför hür

Yasemin Aldanoğlu (47), kızının yaralanmasına neden olan şoförün tutuklu yargılanmasını isteyerek “İçimdeki yangın hiçbir türlü geçmez ancak tahminen soğur. Kızım bu haldeyken şoförün hür kalması beni yaralıyor” dedi.

Kaza, geçen 31 Aralık’ta, Erzene Mahallesi 10 Sokak’ta meydana geldi. Ehliyetsiz şoför İsa E’nin kullandığı 35 BAP 500 plakalı arabayla, Sude Solak’ın kullandığı 35 AUD 304 plakalı motosiklet kavşakta çarpıştı. Çarpışmanın tesiriyle kaskı takılı motosiklet şoförü Solak ile gerisinde oturan ve kask takmadığı belirlenen Dilara Aldanoğlu, motosikletten fırladı. Arabanın ön camına çarpan motosikletteki iki arkadaş yaralandı. Etraftakiler, durumu polis ve sıhhat takımlarına bildirdi.

İhbar üzerine gelen sıhhat takımları, yaralı Solak ve Aldanoğlu’nu Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Solak tedavisinin akabinde taburcu olurken, beyin travması ve buna bağlı kanama geçiren ağır yaralı Dilara Aldanoğlu’nun ise birinci müdahalenin akabinde  Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Teneffüs aygıtına bağlı ve şuuru kapalı olan Aldanoğlu’nun 145 gündür tedavisi sürüyor. Hemşirelik eğitimi aldığı ve mezunu olduğu Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde araştırma vazifelisi olan Aldanoğlu’nun yılbaşında ailesine sürpriz yapmak için İzmir’e geldiği öğrenildi.

Kazadan sonra gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen araba şoförü İsa E., serbest bırakıldı.

AKADEMİSYEN OLMAK İSTİYORDU

Etrafında, gücü ve güler yüzüyle tanınan Aldanoğlu’nun yakınları, güzelleşip, tekrar o eski günlerine dönmesini umutla beklediklerini söyledi. Dilara Aldanoğlu’nun annesi market işletmecisi Yasemin Aldanoğlu, 1 kız çocuğunun daha bulunduğunu belirterek, “Canım yanıyor. Kızım günlerdir konuşamıyor, yürüyemiyor. Aldığı nefes bile kendinin değil. Oksijen dayanak aygıtına bağlı. Tekrar bir beyin ameliyatına girecek. Hekimler tıbben bir adım daha ileri gidebileceğini sanmıyor. Bakım hastası olacağı istikametinde öngörü var. Fakat ‘Allah’tan ümit kesilmez’ diyorlar. Ben de umudumu kaybetmiyorum. Kızımın şuuru kapalı. Hiçbir halde reaksiyon vermiyor. Bugün tedavi gördüğü bu hastanede stajını yapmıştı, diplomasını almıştı. Akademisyen olmak istiyordu. Başarılı bir öğrenci olduğu için okulunda akademisyen asistanı oldu” dedi.

‘KIZIMA SARILAMIYORUM, KOKLAYAMIYORUM’

Kızı Dilara’nın yılbaşı için 3 günlüğüne KKTC’den İzmir’e geldiğini belirten Yasemin Aldanoğlu, “Sarıldık. ‘Sen konuta çık ben geliyorum’ dedi. ATM’ye gidiyormuş. 5 dakika kadar sonra kaza oldu. Doya doya sarılamadım koklayamadım kızımı. Artık de enfeksiyon geçmesin diye sarılamıyorum, koklayamıyorum” dedi.

‘TUTUKLU YARGILANMASINI İSTİYORUM’

Kazaya neden olan araba şoförünün hür bırakıldığını hatırlatan anne Aldanoğlu, “Tutuklu yargılanmasını istiyorum. İçimdeki yangın hiçbir türlü geçmez fakat tahminen soğur. Kızım bu haldeyken şoförün özgür kalması beni yaralıyor” diye konuştu.

Oburlarının birebir acıyı yaşamaması için şoförlere seslenen anne Aldanoğlu, şunları söyledi:

“Alkollü yahut ehliyetsiz direksiyon başına geçmesinler. Gözlerini yoldan ayırmasınlar, dikkat etsinler. Kızımın kolu, kanadı kırıldı. Kendi nefesi bile yok. Maddi manevi sıkıntı duruma düştük, yıprandık. Hayat, bizim için karardı.”

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.