Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı genel atamaları belirli oldu

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 27 bin 283 işçisi kapsayan genel atamalar muhakkak oldu.

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamaya nazaran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 27 bin 283 çalışanı kapsayan genel atamalar belirli oldu.

Atamalara ait yapılan açıklamada şöyle denildi:

* “2022 yılı genel atamaları kapsamında; 1’inci, 2’inci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci hizmet bölgelerinde vazifeli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet müddetini tamamlayan ve sıralı hizmet bölgelerine atama tebligatı alan işçinin yeni vazife yerleri belirlendi.

* Atamalar, vazifeli olduğu 1’inci, 2’inci, 3’üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4’üncü ile 5’inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet mühletini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan işçi ve temdit müracaatında bulunan işçi ile öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan çalışanın tercihleri göz önüne alınarak gerçekleştirildi.

* Atama takvimine uygun olarak yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya halinde 5 bölge kriteri temel alınarak belirlendi.” DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.