Igor Tudor, Cengiz Ünder’i grupta düşünmüyor

Marsilya’nın yeni dönem planlamasında Cengiz Ünder’in yeri tartışılıyordu. Mavi-beyazlıların Milan ile oynadığı hazırlık maçında bu argüman gerçek oldu ve Ulusal futbolcumuz maçta forma giyemedi.

Marsilya’nın Milan ile oynadığı hazırlık uğraşı, İtalyan temsilcisinin 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi. Igor Tudor’un öğrencileri maça 3-4-2-1 sistemiyle çıkarken, sağ kanatta Ünder’in yerine yeni transfer Jonathan Clauss oynadı.

Clauss formayı kaptı

Fransız basınında geçtiğimiz hafta Cengiz Ünder ile ilgili iki kıymetli argüman gündeme gelmişti.

Bunlardan birincisi, Ulusal oyuncumuzun, kadronun yeni teknik yöneticisi Igor Tudor’nu 3-4-2-1 sisteminde az forma bahtına sahip olmasıydı.

Sağ kanat için Jonathan Clauss’u transfer eden Marsilya’da Cengiz yerine düşünülen as oyuncu Clauss olacaktı. Hakikaten o denli de oldu. Lens’ten 7.5 milyon euro bonservisle gelen Fransız sağ kanat, hazırlık maçlarında formayı Cengiz’den almayı başardı.

Fransız basını, Ulusal futbolcumuzun fizikî olarak Tudor’un oyununa uygun olmadığını, her ne kadar dripling yeteneğiyle fark yaratsa da birinci 11 için yetersiz olduğunu yazmıştı. Cengiz’in kendini A planına atması için durumunu evrilerek Payet yahut Gerson ile yarışa girmesinin daha mantıklı olabileceği belirtilmişti.

Satış listesine konuldu iddiası

Fransızların bir öbür argümanı ise Fransız grubunun mali zahmetleri sebebiyle Cengiz Ünder’in satış listesine konduğuydu.

Geçen sezonki kiralama bedeli ve bu sezonki satın alma opsiyonuyla birlikte 9 milyon euro bedelle Marsilya’nın yolunu tutan 25 yaşındaki futbolcunun, idare tarafından satış listesine konduğu sav edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.