Hollywood yıldızı Chastain’den Zelenksiy’ye takviye ziyareti

Oscar ödüllü ABD’li oyuncu Jessica Chastain, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı dayanağını göstermek hedefiyle Lider Zelenskiy ve üst seviye Ukraynalı yetkililerle buluştu.

Daily Mail’in haberine nazaran, toplantının akabinde iletileşme uygulaması Telegram’da paylaşılan bir açıklamada, Zelenskiy, savaşın ortasında Ukrayna’yı ziyaret ettikleri için Chastain ve başka Hollywood yıldızlarına teşekkür etti.

Açıklamada, “Amerikalı aktris Jessica Chastain bugün Ukrayna’da. Bizim için ünlü bireylerin bu tıp ziyaretleri son derece değerlidir” tabiri yer aldı. Chastain, Kiev’deyken, Irpin kentine gitmeden evvel, savaşın harap ettiği Kherson ve Chernihiv kentlerinden tedavi gören gençlerle tanışmak için Okhmatdyt çocuk hastanesini ziyaret etti.

‘Hepimiz için bir ilham kaynağından daha fazlasısınız’

İşgalin başladığı Şubat 2022’den beri, Ukrayna, Hollywood’un önde gelen isimleri Ben Tarzlar, Sean Penn, Liev Schreiber ve Angelina Jolie tarafından da ziyaret edildi.

Savunma Bakanlığı, ülkenin “tehlikeye karşın ziyarete gelen ve takviye olan Hollywood yıldızlarına minnettar olduklarını” belirtti. Yapılan açıklamada, “Siz hepimiz için bir ilham kaynağından daha fazlasısınız. Dünya çapında milyonlarca insan, Ukrayna halkının uğraşı hakkındaki gerçeği sizden duydu” sözleri yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.