Gülşen’in görüntüsünü paylaşan birinci hesap ortaya çıktı: ‘Buhar olup uçtu’

DEVA Partisi Genel Lider Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında Kenan Taş’ın konuğu oldu.

Ekmen, müzikçi Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun tutuklanmasıyla son bulan süreçte AKP’nin toplumsal medyadaki grubunun yürüttüğü tez edilen tertibe dikkat çekti.

Daha evvel Sezen Aksu’nun bir müziği nedeniyle gaye alındığı olayı hatırlatan Ekmen, Aksu’nun bir yıl evvel paylaştığı müziğinin toplumsal medyada sirkülasyona sokulduğunu hatırlatarak emsal durumun artık de Gülşen’e yaşatıldığını söyledi.

AKP’nin bir toplumsal medya tertibi olduğuna dikkat çeken Ekmen, “Kıyıda köşede kalmış muhakkak bir tabanı rahatsız edecek görüntüleri bulup sirkülasyona koyarak sonuç elde etmeye çalışıyorlar. ‘Eğer bizim başımıza bir şey gelirse tekrar geçmiş periyotta olduğu üzere aşağılanıp üçüncü sınıf vatandaş yerine koyatlar. Bizim toplumsal bir küme olarak gücümüzü koruyabilmemiz iktidarın varlığına bağlı’ diyorlar. ‘Muhafazakarların ömür konforu eşittir Recep Tayyip Erdoğan eşittir AK Parti iktidarı’ propagandası yapıyorlar” tabirlerini kullandı.

“BUHAR OLUP UÇTU”

Ötre yandan Odatv Genel Yayın Direktörü Toygun Atilla, Gülşen’in tutuklanmasına gerekkçe yapılan kelam konusu görüntü ile ilgili dikkat çeken bir sav ortaya attı. Atilla, Türkiye’nin yaşadığı ağır gündemin içerisinde beş ay sonra görüntünün paylaşıldığını belirterek, “5 ay evvel konserde söylenen, sonrasında uçup giden o kelamlar, 5 ay sonra TikTok’ta gündeme gelmiş ve gaye hasıl olmuştu: “Kin, nefret, aşağılama” dedi.

Toygun Atilla, Odatv’nin görüntüyü paylaşan hesaba ulaştığını belirterek şunları lisana getirdi:

“TikTok’ta Gülşen’in o kısacık görüntüsünü paylaşan Emre Arslan isimli bir gençti. Görüntüyü paylaşır paylaşmaz, bir anda toplumsal medyada yayılmış, süratle twittera düşmüştü. Twitter’da bir anda oluşan öfke… Sonrası malum…TikTok’ta Gülşen paylaşımını yapan genç, bir anda hesabını kapattı. Buhar olup uçtu. O görüntünün neden 5 ay beklenip de 2 gün evvel piyasa sürülmesini ve o görüntüyü piyasaya süren Emre Arslan isimli genci bir tek ben mi merak ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.