Galatasaray Kulübü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı

Galatasaray Kulübü, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılını kutladı. Galatasaray Adası’nda gerçekleştirilen kutlama merasimine sarı-kırmızılı kulübün lideri Dursun Özbek, idare konseyi ve kongre üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Dursun Özbek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 30 Ağustos’un Türk milleti için çok kıymetli bir gün olduğunu belirterek, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı. Tam 100 yıl evvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde Türk milleti, tek yürek oldu ve vatanın bağımsızlığı için en kıymetli zaferi kazandı. 30 Ağustos yalnızca kazanılmış bir savaş değildir. 30 Ağustos, bu milletin birlik olduğunda neler yapabileceğinin kanıtıdır” sözlerini kullandı.

“30 Ağustos Türk milletinin bağımsızlık ruhudur.” diyen lider Özbek, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Biz Galatasaraylılar olarak bu iradeyi kurucumuz Ali Sami Yen ve arkadaşlarının dediği üzere, amacımız Türk olmayan kadroları yenmek diyerek yaşatıyoruz. Birlik ve berberliğin getirdiği çok kıymetli şeyler var. Şu anda adamızdayız. Biz birebir vakitte mali bağımsızlığımızı kazanmamız için burada daima beraberiz ve bu savaşı birlikte veriyoruz. Galatasaraylılar olarak Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu yana vatanımıza hizmet etmek için buradayız. Bu bayrağı layığıyla taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Türk milletinin ulu tarihinde birçok zafer bu formda inanarak kazanılmıştır. Biz de tıpkı inançla daha büyük zaferler için çalışıyoruz.”

‘TAM BİR BİRLİK BERABERLİK İÇİNDEYİZ’

Galatasaray’ın Cumhuriyet tarihinin en değerli spor kulübü olduğuna vurgu yapan Dursun Özbek, “Cumhuriyetin yüzü Galatasaray’dır. Galatasaray’ı daha büyük başarılara ulaştıracağız. Gazi Mustafa Kemal’in izinde, onun unsur ve gayelerini gelecek nesillere aktaracağız. Bu vesileyle onu ve çok bedelli silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle bir sefer daha anıyorum. Bu kıymetli günü kutlamak için Kalamış’tan yola çıkıp adamıza geldik. Tam bir birlik ve beraberlik içindeyiz. Buradaki herkesin yüzü gülüyor. Bu birlik ve beraberlik yalnızca milletimiz değil Galatasaray için de çok değerli. Yaşasın Galatasaray. Ne memnun Türk’üm diyene” biçiminde konuştu.

Sarı-kırmızılı futbol ekibiyle ilgili de görüşlerini aktaran Özbek, “Takımdan mutluyum. Dört hafta geride kaldı. Ekipte doğal ki kimi uyumsuz noktalar var lakin bunlar da giderilecektir. Okan hocamız önderliğinde şampiyonluğun en güçlü adayı Galatasaray’dır. Mayıslar bizimdir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.