‘Festivale gitmeye hak kazandınız’ dediler, öğrencileri AKP programına götürdüler

AKP’nin Adana’da düzenlediği gençlik şölenine Konya’dan götürülen lise öğrencilerine “Adana Gençlik Festivali’ne gitmeye hak kazandınız” iletisi atılarak parti mitingine götürüldükleri ortaya çıktı. Eğitim-İş Sendikası’ndan yaşananlara sert reaksiyon geldi.

AKP Gençlik Kolları Başkanlığı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle geçtiğimiz cumartesi günü Adana’da ‘gençlik şöleni’ yapmış ve şölene Türkiye’nin birçok kentinden öğrenciler otobüslerle taşınmıştı.

LİSE ÖĞRENCİLERİNİ GENÇLİK ŞENLİĞİ BİLDİRİSİYLE MİTİNGE GÖTÜRMÜŞLER

Konya’nın Altınekin ilçesinden de Adana’daki programa götürülen lise öğrencilerine AKP Gençlik Kolları tarafından “Adana Gençlik Şenliği’ne gitmeye hak kazandınız” bildirisi gönderilerek programa götürüldükleri ortaya çıktı.

“BU OLAYIN SORUMLULULARINDAN TÜZEL TABANDA HESAP SORACAĞIZ”

Altınekin Kaymakamlığı ve Altınekin İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nü hususla ilgili açıklama yapmaya davet eden Özgür Ulaş Yiğit şunları söyledi:

*Konya’nın Altınekin ilçesine bağlı Ali Esmehan Tekelioğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine Altınekin AKP Gençlik kollarından ‘Adana Gençlik Şenliği’ne gitmeye hak kazandınız’ diyerek bildiri atılmış siyasi parti mitingine götürülmüştür.

*Bir siyasi parti gençlik teşkilatı çocuklarımızın özel olması gereken cep telefonu numaralarını nereden bulmuştur? Altınekin ilçesinden hangi okullardan, kaç lise öğrencisi kandırılarak bu akıl almaz tertibe dahil edilmiştir?

*Altınekin Kaymakamı, Altınekin İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü derhal bu bahis hakkında açıklama yapmak zorundadır. Lakin asıl izahat vermesi gereken adres, Konya AKP Vilayet Başkanlığıdır.

*Temennimiz odur ki bu gidişle yakında okuma bayramı ismi altında ilkokul öğrencilerinin de kandırılmasıdır. Eğitim-İş sendikası olarak bu akıl almaz olayın peşini bırakmayacağımızı, bu olayın sorumlularından türel yerde hesap soracağımızı herkesin bilmesini isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.