Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacı Nimet Kaya’nın cenazesine katıldı

DUVAR- Tillolular Derneği Lideri Hacı Nimet Kaya, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının akabinde son seyahatine uğurlandı. Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

İstanbul Fatih’te motosikletle arabanın çarpıştığı kazada, müellif Rıdvan Kaya’nın babası Hacı Nimet Kaya hastanede hayatını kaybetti. Kaya için Fatih Camii’nde öğlen vakti cenaze namazı kılındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan taziye konuşmasında şunları dedi:

“Şu anda musalla taşında bulunan Mehmet Nimet Kaya ağabeyimizi buradan Hakk’a uğurluyoruz. Her nefis mevti tadacaktır. Dönüş Allah’a. Ben Nimet ağabeyi Unkapanı’ndan tanırım. O vakit ben de besin piyasasında çalışıyordum. Hacı Nimet ağabeyimiz de besin toptancılığı yapıyordu. Oradan gelen bir hukukumuz var. Ehl-i hal bir ağabeyimizdi. O günden bugüne de hukukumuzu devam ettirdik ve bugünlere geldik. Bu türlü bir eceli kaza ile artık Hakk’a uğurluyoruz. Tezkiyeler yaptık. Yarın sabah itibariyle de Tillo’ya kendi topraklarına yolcu edilecek. Hepinizden bu gösterdiğiniz ilgi alaka sebebiyle Allah razı olsun diyorum. Allah için Nimet ağabeyimizi çok sevdik. O da bizi sevdi. Bayramlar gelir geçerdi, kesinlikle birbirimizi arardık. Bu türlü de bir hukukumuz vardı.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.