Bu 6 Altcoin İçin Dikkat: Şirketler Binance’de Satıyor!

Zincir üzerindeki (on-chain) en son hareketler, kime ait olduğu bilinen bazı adreslerin borsalara coin gönderdiğine işaret ediyor. Ayrıca, birkaç büyük altcoin satış işlemi de dikkat çekiyor. İşte on-chain verilere göre gerçekleşen büyük işlemler…

Bastion Trading, 135 milyon doları Binance’e aktardı

Lookonchain verilerine göre, Bastion Trading ile ilgili olan “theskybomber.eth” adresi, Tether hazinesinden son 2 gün içinde aldıkları 135.3 milyon USDT’nin tamamını Binance’e aktardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere USDT, Tether tarafından çıkarılır ve dünyanın en büyük stablecoin’idir. ABD dolarına 1:1 oranda sabitlidir.

Popüler altcoin MATIC, Coinbase’e gönderildi

17 Mart’ta SpotOnChain platformuna göre Republic Capital, Coinbase’e 24.5 milyon MATIC (yaklaşık 27.2 milyon dolar) aktardı. Şirketin MATIC varlıklarını Coinbase’e aktardığı sırada coinin fiyatı 1.11 dolardı. Geçen yılın başlarında Polygon’un 450 milyon dolarlık özel fonlama turundaki yatırımcılardan biri olan Republic Capital, sözleşme yoluyla parçası olduğu Polygon Ecosystem Growth’ta vesting sürecine girmişti. Bu sürecin bir parçası olarak, varlıkları 18 Ocak 2023’te almıştı.  O sırada coin’in değeri 0.97 dolardı. Yani şimdi, coin başına 0.04 dolarlık bir kârdan satış gerçekleştirebilecekler.

Altcoin balinası 2.66 milyon SNX’i harekete geçirdi

17 Mart’ta Lookonchain’in verilerine göre, 14 Mart’tan 16 Mart’a kadar Synthetix hazinesinden 15 milyon dolara yaklaşık 5.43 milyon SNX satın alan ve bir kuruluşa ait olduğu düşünülen dev balina adresi, harekete geçti. Hazineden aldığı varlıkların 2.66 milyonunu (yaklaşık 7.5 milyon dolar) kısa süre sonra Binance’e aktardı.

Varlık yönetimi şirketi satış yaptı

Diğer yandan 17 Mart’ta zincirdeki verilere göre kripto varlık yönetim şirketi Arca, elindeki varlıkların bir kısmını sattı. Arbirtum ağındaki hareketleri izleyen Arbiscan’deki verilere göre şirket, 17 Mart’ta 46.700 GMX sattı. Bu coin’de ortalama satış fiyatı 74.3 dolar oldu. Satın alma fiyatı ise 81 dolardı. Bu, toplamda 31 milyonluk zarara işaret ediyor. Ayrıca şirket, 1.881 Dopex (DPX) sattı. DPX’te ortalama satış fiyatı 315 dolar seviyesindeydi. Alış fiyatının 392 dolar olduğu düşünülünce, zarar 140.000 dolara yakındı.

Son olarak şirket, 900.000 Radiant Capital (RDNT) sattı. RDNT’de ortalama satış fiyatı 0.34 dolardı. Satın alma fiyatının 0.28 dolar olduğu göz önüne alındığında, kâr 50.000 dolar olarak görülüyor.  Kendi açıklamalarına göre Radiant, kullanıcıların herhangi bir büyük varlığı herhangi bir ana zincire yatırabileceği ve birden çok zincirde desteklenen çeşitli varlıkları ödünç alabileceği ilk omnichain para piyasası olmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir