Balıkesir’deki kazada can veren bayanlara veda

Balıkesir’deki düğüne katılmak üzere Dursunbey’e bağlı kırsal Kızılöz Mahallesi’nden yola çıkan bireyleri taşıyan Süleyman Altınyurt (38) idaresindeki 10 AEA 731 plakalı minibüs ile Ali İhsan İnanç’ın kullandığı 10 F 4942 plakalı süt toplama kamyonu, Balıkesir’in Dursunbey-Kepsut kara yolu Naipler Mahallesi yol ayrımı mevkisinde çarpıştı.

8 kişi hayatını kaybetti

Feci kazada minibüs şoförü Altınyurt ile tıpkı araçtaki Ayşe Karaca (59), Ayşe Atik (49), Hatice Karakoç (49), Aysel (46) ve Emine Turhan (67), Ramazan Konak (52) ve Meryem Cebeş (42) hayatını kaybetti.

Aralarında kamyon şoförünün bulunduğu 10 kişinin de yaralandığı kazada ömrünü yitiren minibüs şoförü Altınyurt’un cenazesi, dün Çınar Mahallesi’nde toprağa verildi.

5 imam başka ayrı cenaze namazı kıldırdı

Bugün 6 bayanın naaşı, Kızılöz Mahallesi’ne getirildi.

Mahalle mescidinde düzenlenen cenaze merasiminde helallik alındı.

6 kişinin cenazeleri, Vilayet Müftüsü ve 5 imamın farklı ayrı kıldırdığı namazların akabinde mahalle mezarlığına defnedildi.

‘Viyadüğü tamamlayın’ isteği

Cenaze merasiminde hayatını kaybedenlerin yakınları büyük hüzün yaşadı.

Ayşe Karaca’nın kardeşi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz’a Kepsut-Dursunbey kara yolunun tek şeritlik kısmındaki çalışmalar ile inşaat halindeki Naipler viyadüğünün bir an evvel tamamlanması gerektiğini söyledi.

AA’nın haberine nazaran kazada hayatını kaybeden Ramazan Konak’ın cenazesinin, ikindi vakti Dursunbey Çarşı Mescidi’nde kılınacak namazın akabinde toprağa verileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.