Ataşehir’de görme engelli şahıs akına uğradı

36 yaşındaki Kenan Ba, yıllar evvel geçirdiği ameliyat sonrasında yapılan yanlış tedavi nedeniyle görme yetisini kaybetti.

Ataşehir’de konut olarak kullandığı bir dükkanda yaşayan Baş, 12 Temmuz Salı günü saat 22.45 sıralarında ekmek ve çekirdek almak için dışarı çıktı.

Yaşadığı yerin yakınındaki fırına giderken Baş’ın koluna tanımadığı biri girdi. Daha sonra tanımadığı kişi, Baş’ı rahatsız ederek takip etmeye başladı.

Fırının akabinde bakkala giren Baş, aldığı eserin parasını verirken, biraz evvel kendisini takip eden kişi de içeri girdi. Kenan Baş, aldığı eserleri poşete koyarak bakkaldan ayrılacağı sırada, tanımadığı kişi saldırdı.

Bakkaldakilerin müdahalesine karşın saldırgan, Baş’a tekme atmaya devam etti. Bu sırada Kenan Baş aldığı darbelerle yere düştü. Bir müddet sonra bakkalın sahibi ve müşteriler, alkollü olduğu tez edilen saldırganı durdurarak dışarı çıkardı.

SALDIRDI, HÜR KALDI!

Tanımadığı kişi tarafından darbedilen Baş, saldırgandan şikayetçi oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis takımları, saldırganı gözaltına aldı. Yapılan süreçlerin akabinde mahkemeye çıkarılan saldırgan hür bırakıldı.

“SALDIRGAN HÜR KALDI, CAN GÜVENLİĞİM YOK”

Şikayetini geri alması için tehdit edildiğini söyleyen Kenan Baş “Fırından ekmeğimi aldıktan sonra bakkala gittim. Bakkaldan bir çekirdek alıp tekrar meskenime dönecektim. O esnada taarruza uğradım. Bakkalın içerisindeki beşerler ayırmaya başladı. Polis, yarım saat sonra geldi. Cürüm duyurusunda bulunduk. Hür kaldı. Mahkeme hala devam ediyor fakat şikayetimi geri almam için tehdit ediliyorum. Can güvenliğim yok. Ne yapmam lazım? Kime başvuracağım? Adalet olmuş olsaydı o saldırganı bırakmazlardı” diye konuştu.

“KESİNLİKLE TANIMIYORUM”

Saldırganı katiyen tanımadığı belirten Kenan Baş, “Bir nedeni, bir sebebi yok. Alkollüymüş kelamda. Alkollü olmasının ardına sığınarak insanlara saldırmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum. Adam direkt koluma girdi. Darbetmeye başladı. Tokat atıp yerde tekmeledi. Bakkaldakiler yardım etti” dedi.

Fırın çalışanı Üzeyir Ergen ise “Kenan Ağabey’i biz yıllardır tanıyoruz. Hem komşumuz hem bir abi üzere sevdiğimiz bir. Yapılan saldırıyı kınıyoruz. Sahiden çok üzücü durum. Yani neden yapar ki bir insan bunu? Ne isteyebilir bu beşerden yani görme engelli birisi” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.