Artık taşımak daha kolay: Xiaomi yeni nesil cep bilgisayarını duyurdu!

Xiaomi, tanıttığı ürünlerle herkesin ilgisini üzerine çekmeye devam ediyor. Çinli teknoloji devi Xiaomi, bilgisayar alanında bir yenilik daha yaptı. Xiaomi Rubik’s Cube ikinci nesil duyuran şirket, yeni cep bilgisayarının teknik özelliklerini paylaştı.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Geçen yıl cebe sığabilen ilk bilgisayarını tanıtan Xiaomi, bu hafta ise ikinci nesil cebe sığan bilgisayarını tanıttı. Xiaomi’nin alt markası olan Youpin tarafından üretilen bilgisayar sadece 145 gr ağırlığında. 4 çekirdekli Intel J4125 işlemcisi bulunan Xiaomi Rubik’s Cube, Intel 600 ekran kartını bulunduruyor.

Cep bilgisayarı ayrıca USB 3.0 Tip-C destekli portuyla geliyor. Bunun yanında cihazda HDMI, USB 3.0 Tip-A, Ethernet ve kart okuyucu yuvaları da bulunmakta.

Bağlantı kısmına gelecek olursak eğer, cihazın çift bant Wİ-Fİ bağlantısını desteklediğini söyleyebiliriz. Ayrıca Bluetooth 4.2 bağlantısını da destekliyor. Xiaomi Rubik’s Cube cep bilgisayarının depolama alanı 128 GB, RAM miktarı ise 6 GB. Bununla birlikte kullanıcılara 8GB RAM ile 256 GB depolama alanı seçeneğiyle de sunulacak.
 

Xiaomi Rubik’s Cube CR160R cep bilgisayarının satış fiyatı

6/128 GB olan versiyonu 143 dolar

8/256 GB olan versiyonu 174 dolar 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir