Ali Babacan’dan FETÖ’yü sevindirecek açıklama: KHK’lıların haklarını geri vereceğiz

FETÖ’nün devletin içerisindeki yapılanmasına yönelik operasyonlar sürat kesmeden devam ederken, muhalefet FETÖ’cüleri misyonlarına iade etme telaffuzunu dillendirmeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu’nun akabinde artık de Ali Babacan, FETÖ üyesi olduğu ya da örgüt ile iltisaklı oldukları tespit edilerek vazifeden uzaklaştırılan KHK’lıları yine vazifelerine iade edeceklerini açıkladı.

“TÜM KAYITLARINI SİLECEĞİZ”

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Kamu misyonuna iade edeceğimiz tüm KHK’lıların yasal, mali ve toplumsal haklarını iade edeceğiz. Haklarındaki kısıtlamaları kaldıracağız. İsimlerinin yer aldığı tüm listeleri kamu kurum ve kuruluşlarının kayıtlarından sileceğiz.” açıklamasında bulundu.

‘ZAMAN GAZETESİ VE SAMANYOLU TV’Yİ DE GERİ AÇACAK MISINIZ?’

Ali Babacan’ın skandal açıklamalarının akabinde vatandaşlar toplumsal medya hesaplarından reaksiyon yağdırdı. Kimileri ‘Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV’yi de açacak mısınız?’ sorusu ile ironik bir reaksiyon gösterdi. 

İşte o reaksiyonlardan kimileri:

KILIÇDAROĞLU: KHK’LILARIN HAKLARINI GERİ VERECEĞİZ

KHK’lılara haklarını geri vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu da “Herkes barışacak. Herkesin hakkı hukuku teslim edilecek. Beşerler kanılarından ötürü mahpusa atılmayacak. KHK ile beşerler misyonlarından atılmayacak. Onların haklarının tamamını teslim edeceğiz.” açıklamasında bulunmuştu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.